CELOSLOVENSKÁ SOUTĚŽ VE VAŘENI KAPUSTNICE A PŘÍPRAVĚ ZABIJAČKOVÉHO TAL

Tuto soutěž pořádá již po sedmé družební slovenská obec Nemce a pro oživeni a utuženi vztahu vyjíždí v sobotu ráno starostka obce Skalička se dvěma soutěžními týmy. Po příjezdu na náves před obecní úřad a přivítáni starostou, si týmy vynášejí kotlíky a vše potřebné na určena stanoviště. O půl jedenácté zahajuje starosta soutěž a dává pokyn k zapáleni pod kotly. Skalický tým, pod číslem jedna je mužský, avšak kuchaře Karla s Petrem doplňuje Liduška. Druhý Skalický tým je ženský, kuchařka Jana s Evou a Hankou.

Děvčata vaří kapustnici bílou a hoši červenou. Karel nejdříve v kotli vaří výrobky potřebné na zabijačkový talíř. Po uvařeni těchto výrobku je předává děvčatům na vytvořeni talíře a pouští se do kapustnice. Po celou dobu je příjemné počasí doprovázené vystoupením hudebních kapel. Nálada byla báječná, protože devatenáct soutěžních týmu se navzájem navštěvuje a každý předvádí své domácí speciality, masité, kynuté a tekuté. Ve čtrnáct hodin starosta vaření ukončil a každý tým odnáší vzorek kapustnice a zabijačkový talíř komisi na vyhodnoceni. Tento čas je opět vyplněn programem a všichni přítomni koštuji všechny uvařené kapustnice. Pod pódiem se pomalu připravují ceny na vyhlášeni výsledku. Komise je hotova a nic nebráni pozvat týmy na vyhodnoceni. Dárek dostává každý zůčastněný a pan starosta jmenuje tři nejlepší. Mezi nimi je i Skalická červená kyselice. Po kyselicích se vyhlašuje soutěž o nejlepšího kuchaře a kuchařku. I zde má Skalička zastoupeni. Skalická kuchařka Jana je vyhodnocena jako nejsympatičnějši, nejhezčí, prostě Slovenská kuchařka roku. Po vyhlášeni výsledku se začíná stmívat a proto je třeba přerušit veselí a naložit do auta vše co bylo potřeba na získáni titulu kyselice a kuchařky Slovenska. Domů se však ještě nejede. Domácí starosta pozval všechny zahraniční účastnýky na večeři a přátelské posezení a zhodnoceni sedmého ročníku. Skalička, Hradčany a Poláci se již při odchodu těšili na osmou soutěž rozšířenou podle starosty i o Maďarský tým. Cesta domů byla veselá a nekončila rozchodem. Jací bychom to byli Skaličáci nepodpořit myslivce na jejich pravidelné zábavě. Bohatá tombola zajistila,že jsme nad ránem neodcházeli domu pouze s hezkými vzpomínkami na báječnou sobotu na Slovensku, ale obtěžkáni bažanty, zajíci a dalšími výhrami.