LUCERNIČKOVÁ SLAVNOST

V pátek 15.listopadu po setmění se schází děti z mateřské a základní školy ve Skaličce s rodiči na lucerničkovou slavnost a zavíráni lesa. Hezky svítící lucerničky si děti vyrobily samy ve škole a školce. Paní učitelka všechny přivítala a dala pokyn k zahájeni a vykročeni celého průvodu od hlavní brány Větrného mlýna po předem osvětlené trase lucerničkami podzimním parkem.

Na děti čekalo osm zastaveni na plněni úkolu v nalezených dopisech. Po jejich splnění vždy přišla na řadu společná písnička. Jasný měsíc svítil na cestu stometrovému průvodu s lucerničkami a všichni přicházeli k Martinovi, který předal dětem klíč pro uzavřeni a uzamčeni lesa na zimu.

S Martinem si děti vysvětlily spoustu otázek na které rády odpovídaly a za odměnu dostalo každé dítě světlici a přecházelo se na nádvoří Větrného mlýna,kde byla připravena sladká odměna. Pro děti to byl určitě hezký zážitek.Teplý večer prosvětlený měsícem a 120 členný průvod lesní pěšinkou s lucerničkami určitě potěšil všechny zúčastněné a děti mají určitě do mikuláše o čem vyprávět. Paní učitelky nezapomněly zkontrolovat jestli se někdo neztratil a hlavně uhasily lucerničky podél trasy.