Obec Skalička
ObecSkalička

PŘEDNÁŠKA O PRVNÍ POMOCI

Přednáška o první pomoci s praktickou ukázkou ukončila vyplňování zimních podvečerů občanům Skaličky zajímavými tématy v útulném salónku hospody u Bagarů. První přednáška byla zajištěna profesionálním hasičem panem Alešem Navrátilem a povídalo se o hasičských soutěžích v zahraničí. Druhou zajistila ředitelka školy Dušana Mužiková promítáním a slovním doprovodem soutěže Dračí lodě Skalička 2012 a na třetí předposlední přednášku přijela do Skaličky opět Márova rodina se synem vozíčkářem, který vybral zájezd za evropskou exotikou přes Dánsko, Faerské ostrovy a Island do Grónska.

Poslední přednáška o první pomoci s praktickou ukázkou byla velice užitečná, protože mimo hezkého podáni Skaličské spoluobčanky Simony Černochové si všichni přítomní vyzkoušeli záchranu a hlavně správný způsob a postup pomoci postiženému do příjezdu záchranky. Muži by sice určitě přijali nauku oživováni s dýcháním z úst do úst na přednášející, ale všichni ocenili a rádi si oživili postup i na maketě. Všechny čtyři přednášky byly zajímavé a i prostředí je tím nejpřijatelnějším, protože během přednášek byla zajištěna obsluha a každý si mohl zakoupit na co měl chuť a náladu, jako při návštěvě vesnické hospůdky s kamarády.

František Pavlík

Hlášení místního rozhlasu

Rozhlas

Facebook obce

logo_facebook_small

Publikace o obci

Kniha o obci Skalička

Poplatky

Obec Skalička

Digitální povodňový plán obce

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.