KÁCENÍ MÁJE

Počasí,spíše březnové neovlivnilo Káceni máje ve Skaličce. Pořadatele, zastupitelstvo, sokoli a hasiči byli připraveni a nechtěli dopustit, přeložení akce na červen. Přesně podle programu zahájila a přivítala přítomné starostka Petra Kočnarová. A než vystoupily mažoretky ze školy, začala hrát hudba Štístko a naplněné výletiště využilo bohatého občerstvení na zahřátí a naplnění žaludku. Langoše, uzené koleno a guláš se zapíjelo domácí slivovičkou a i točené pivo šlo na odbyt.

Mažoretkám počasí přálo a voda na parketu jim nevadila. I malým hasičům a hasičkám nepršelo a představili se přítomným taneční kreací pod vedením Jany Bagarove a Hanky Hložkové. Po mladých hasičích hrála opět hudba a všichni se chystali na kácení, neboli klácení máje, protože májka je postavena v pevném stojanu. V osm hodin nepřijíždí koňské spřežení, ani traktor, ale mladí hasiči přijeli v letošním roce na motorkách všech kubatur. Mluvčí, Jan Řehák, přijel na nejslabším pionýru, avšak při projevu mu hostesky držely slunečníky a zpestřily a oživily prohlídku nablýskaných motorek, jako hostesky při formuli . Po krátké řeči dal pokyn ke kácení. Májka spadla na přesné místo 24 metrů a vlajku si odnáší Pepa Škuta. Děti se vrhly na nastrojený vršek májky a trhají si barevné fáborky. Opět přichází čas na občerstvení a všichni čekají na Megašou. Úderem deváté přichází na podium moderátor "Leoš Mareš" a uvádí nástup tanečnic a tanečníků. Moderní hudbu střídá klasický charleston a došlo i na tvrdou rockovou muziku. Megašou byla opět jiná než loni, avšak kostýmy děvčat i mužů změnily tanečníky k nepoznání. Pozdní čas a velká účast přihližejících ovlivnilo sledování a tak se všichni těšíme na opakování při dalších akcích. Po děvčatech přišel čas opět na řadu déšť,ale to nevadilo pokračování akce do nočních hodin, protože nálada byla báječná a velký stan a přístřešek stačil pro všechny. Organizátoři si zaslouží pochvalu a opět dokázali, že Skaličku ani počasí nezlomí, protože se rádi bavíme a veselíme.