FESTIVAL TRAMPSKÝCH PÍSNÍ

V pátek 13.záři ve dvacet hodin byl zahájen 21. ročník Festivalu Trampská Píseň Skalička slavnostním zapálením festivalového ohně. Tento ročník se mění oproti předešlým svým programem. Bylo vypuštěno soutěžní klání a po oba dny proběhla přehlídka kapel. V pátek večer po zapáleni ohně se představily přítomným divákům kapely---Druhý dech ze Vsetína---Karavana z Opavy---Brzdaři z Olomouce a Přerovští----Špunti a Freďáci.

Nehrálo se po celý večer u ohně, ale využilo se osvětlené pódium. Country hudba byla slyšet po celém výletišti a známé písničky zpívali všichni. Přehlídky probíhala do nočních hodin a jednotlivé kapely pokračovaly s hudbou v přilehlých stanech. Sobotní program byl zahájen ve 13 hodin uvnitř v sokolovně a zúčastnění diváci a přátele country hudby měli možnost za symbolických sto korun prožívat desetihodinový báječný koncert. Výhodou nesoutěžní přehlídky bylo,že kapely mohly hrát celou hodinu své i cizí písničky, podle svého výběru a pobaveni diváku. Po vystoupeni---Karavany z Olomouce---Country mízy z Hranic---B.P.T. ze Zlína---Tempo di vlak z Ostravy a Domina z Olomouce i s množstvím, bouřlivým potleskem vynucenými přídavky proběhla pravidelná tombola. Přestávky mezi jednotlivými kapelami nemusely být dlouhé, pouze na naladěni a občerstveni. Po tombole patřilo podium---Gympleři ze Vsetína a kapele---Přístav z Brna. Opět i oni se museli několikrát vracet na jeviště a potěšit přídavkem. Vyvrcholením celého odpoledne a poděkováni organizatorům za mimořádný festival trampské písně ve Skaličce byl koncert skupiny---HOP-TROP. Podle mého názoru tato změna festivalu obohatila program a všechny kapely se představily určitě v tom nejlepším světle. Takový desetihodinový koncert jsme ve Skaličce ještě nezažili,a to nejenom country, ale vůbec.

Videoreportáž - Hranické televizní zpravodajství(8:20 min)