DRAČÍ LODĚ

V sobotu sedmnáctého srpna se uskutečnil již čtvrtý ročník závodů Dračích lodí na přehradě ve Skaličce. Základní a mateřská škola a obec Skalička pozvaly všechny přátele dobré nálady a sportovního zápolení. Pravidla závodu se nemění. Startující posádka se skládá z dvaceti pádlujících a jednoho bubeníka a kormidelník je přidělen pořadatelem-pořadatel zabezpečí dračí loď a potřebný počet pádel. Zájem o závody s dobrou náladou a pohodou se stále zvyšuje. Po prvních závodech s dvaceti posádkami se loni zúčastnilo posádek třicet šest a pořadatelé tento zájem vyřešili navýšením startovních lodí na šest. V letošním roce se zúčastnilo 39 posádek.

Opět se ukázal skvělý organizační tým a i s pěti loďmi se pádlovalo a soutěžilo podle plánu. V osmnáct hodin nastal čas na vyhodnocení. I tato část závodů musí být ve Skaličce vždy zpestřena a okořeněna. Před dva tisíce přítomných vybíhá po schodech s hlasitým křikem na podium Skaličský Leoš Mareš, následován tančícími děvčaty. Děvčata jsou střídána dalšími a i se Skaličskou kapelou Kiss revival předvedly Megašou, která byla odměněna bouřlivým potleskem. I samotné vyhodnocení bylo nové. Hlavní organizátorka, Dušana Mužíková -ředitelka školy, pozvala všechny kapitány na pódium, kde si každý z nich vytáhl v kole štěstí odměnu pro svou posádku. Obálky se postupně otvíraly a všichni seznámili přítomné s výhrou. Výhry byly různé - od zájezdu, masáží, sudu piva až ke knihám. Následovaly výsledky závodu. Všichni byli oceněni poháry a po gratulacích s pusou od hostesek odcházeli z podia. Po takto nabitém, namakaném a hlavně báječném dni není důležité pořadí, prostě vyhráli všichni a já si dovolím poděkovat všem organizátorům za perfektní práci a všem ostatním za skvěle strávený sobotní den!!!!