DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

Nejhezčí prožitý Den vzniku samostatného československého státu mohl být divadelním představením. Takto to probíhalo ve Skaličce, kterou poprvé navštívil divadelní soubor Tyl Drahotuše. Tento divadelní soubor patří mezi nejstarší amatérská divadla na Moravě. Jeho počátky sahají do roku 1863,kdy byl založen v Drahotuších čtenářsko-hospodářsky spolek Přemysl,v němž se hrálo také divadlo.

Od roku 1904 se divadelnictví provozovalo při TJ Sokol. Pod nynějším názvem existuje divadelní soubor od roku 1945. Do Skaličky divadlo také určitě patří. Po příchodu pana Přikryla ze Všeminy se začíná hrát.To se však neusadilo a tak padesát občanu jezdí pravidelně do Olomouce Hodolan. Postupem času a změnou života na vesnici i tato návštěva divadla končí. Poslední roky k nám do Skaličky pravidelně přijíždí divadelní soubor z Dřevohostic a myslím,že jsme si na sebe zvykli a nedovedu si představit rok, bez společně prožitého veselého a báječného divadelního večera. Vrací se opět i čas Skaličských zájezdu do divadla, a proto jsem přesvědčen,že Drahotušský - POPRASK NA LAGUNĚ - nebyl první ani poslední a určitě obohatí kulturní život v obci Skalička.