DEN MATEK

Ani nevlídné počasí neovlivnilo sobotní oslavu Dne matek ve Skaličce a sokolovna byla naplněna.Učitelky ze školy a školky připravily s dětmi nejhezčí dárek pro maminky a babičky k svátku.Kromě zahájeni a přivítáni všech přítomných místostarostou obce panem Váňou patřila sokolovna dětem.První se představily chovanky domova Větrný mlýn,které svým vystoupením obohacuji veškeré kulturní akce v obci,a všichni je bereme jako všechny spoluobčany Skaličky.Po chovankách patřilo pódium dětem z mateřské a základní školy.

Nebyly to jenom samotné básničky a písničky,ale prostě malé divadelní představeni se zapojením všech děti v hezkých a odpovídajících úborech.Tuto část ukončily děti postupně po jednom s vystoupením z řady, ukloněním, představením sebe a hlavně přáním a poděkováním své mamince. Pokračovalo se vystoupením a zpěvem děvčat Bagarových a samostatných muzikantu a zpěváku.Program byl velice nabitý,prostě tančilo se,vyprávělo a zpívalo.Aby se program nerušil a všichni byli spokojeni,dostávaly ženy při příchodu hezkou kytičku,zákusek s chlebíčkem a občerstveni podle potřeby a libosti.Nezapomínáme ve Skaličce,že maminkami jsou všechny ženy,a proto tento den mají zajištěni akce,obsluhu a splněni všech přáni žen na starosti muži zastupitelstva a kulturní komise.Podle veselých tváři a šťastných oči přítomných maminek jsme rádi,že se nám to snad podařilo a prožili jsme ve Skaličce opět hezkou a báječnou sobotu.Poděkováni patří hlavně učitelkám s dětmi,vnoučaty a pravnoučaty,které byly boží a nevyměnili bychom je na tento den ve Skaličce ani za profíky z Brna či Prahy. Ani Karel Gott by nevytvořil takto milou,veselou a šťastnou atmosféru a pohodu v sokolovně,jako domácí báječné děti. VŠE NEJLEPŠÍ NAŠE MAMINKY !