Aktuální informace


Závody dračích lodí

27. 8. 2016

draci_lode_2014.JPG

Klub rodičů a přátel při Základní a mateřské škole Skalička a obec Skalička zve přátele dobré nálady a sportovního zápolení dne 27.8.2016 na závody dračích lodí na přehradě Skalička u obce Skalička.

Jízda na dračí lodi je nenáročná a bezpečná při dodržování pravidel. Budeme závodit na trati o délce 200 m.

Proto neváhejte a sestavte závodní tým ze svých přátel, příbuzných, kolegů nebo spolužáků.

Průběh závodů bude zaštiťovat akreditovaný rozhodčí v rámci svazu kanoistiky, lodě budou kormidlovány vyškolenými kormidelníky.

Pro závodníky a pro diváky bude zajištěno občerstvení. Pro vítěze jsou přichystány poháry a ceny.

Bližší informace Vám poskytne Dušana Mužíková, mob. 723 321 048, email: zsskalicka(zavináč)seznam.cz

Během závodů dračích lodí je možné v areálu od pátku do neděle stanovat. Pobyt je v ceně startovného.

Výtěžek z akce jde na činnosti dětí ze ZŠ a MŠ Skalička.

Více informací včetně příhlášky naleznete na stránkách ZŠ a MŠ Skalička
Pasování školáků

24. 6. 2016

2016_pasovani_skolaku.JPG
Poslední pátek školního roku patřil ve Skaličce pasování školáku. Místem pasováni bylo v letošním roce vybráno nové výletiště v Zámrskách. V šestnáct hodin, po dvoudenním pobytu ve školce i s noclehem, vyzvaly učitelky děti k slavnostnímu nástupu. V jedné řadě stály děti pasované na školáky a v druhé ostatní děti. Paní učitelka ve svém vystoupení poděkovala odcházejícím dětem za hezké prožité společné dny ve školce a nezapomněla ani na přítomné rodiče.

Zobrazit celý článek

Oznámení obecního úřadu

16. 6. 2016

erb.jpg
Vážení občané,
v případě, že máte nějaké připomínky k jízdním řádům železniční osobní dopravy na období 2016-2017, prosíme, aby jste své podněty adresovali na Obecní úřad Skalička prostřednictvím mailové pošty, nebo osobně do 11.7.2016 do 10:00 hod. Následně bude zaslán dopis KIDSOKu. Děkujeme


Návštěva záchranné služby

13. 6. 2016

2016_zachranna_sluzba.JPG
Pomalu končí školní rok a děti využívají možnosti zpestřeni výuky a obohaceni svých znalosti a dovedností. Od šestého do desátého června vyměnily školní lavice za mysliveckou chatu v lese Nihlově. Rodiče ráno děti přiváželi na přehradu do Horních Těšic, kde je přebíraly učitelky na cestu lesem na chatu. Tam poznávaly hezkou přírodu a učily se být bez elektrického proudu, který tam myslivci nemají. Jeden den využily návštěvy lesní obory v Dolních Těšicích, kde viděly daňky a divoké prasata s mláďaty velice zblízka. Po týdnu v přírodě se těžko zvyká na třídu, a proto hned v pondělí odjíždí autobusem do Hranic a vlakem do Olomouce. Zde opět nasedají do autobusu a přejíždí do Heliportu.

Zobrazit celý článek

Vítání občánků

12. 6. 2016

2016_vitani_obcanku.JPG
Novou výstavbou se Skalička rozrůstá a rovněž děti přibývá. V letošním roce musíme občánky vítat dvakrát, protože kapacita obřadní síně v domově Větrný mlýn není pro velký počet děti. V neděli šest občánku doprovodily na obřad celé rodiny a takovou účast jsme již dlouho neměli. Svědčí to, že jsou občané ve Skaličce spokojeni a jsou si vědomi posláni vítáni občánku. Po křtu je to vlastně první obřad občana. Začátek obřadu patřil těm nejmenším dětem, které ještě nedávno byly zde rovněž vítány a umí nejlépe zahájit a navodit hezkou a milou atmosféru obřadu.

Zobrazit celý článek

Den matek

6. 5. 2016

2016_den_matek.jpg
Jako každý rok i letos odměňovaly maminky, babičky a tety ve Skaličce ti nejmenší, děti ze školky a školy. Z důvodu nedělního svatého přijímáni byla oslava dříve, již v pátek. I když jsme ve Skaličce zvyklí na nedělní oslavu, neovlivnilo to účast a děti maminky báječně bavily. Zahájeni oslavy patřilo místostarostovi, který přivítal přeplněný sál maminek a než předal slovo ředitelce s dětmi, využil oslavy šestého května k osobnímu blahopřáni. Tento den slaví kulaté narozeniny první maminka Skaličky, neboli první dáma obce, myslím tím starostku naši obce Skalička.

Zobrazit celý článek

Oznámení obecního úřadu

21. 3. 2016

erb.jpg
Oznamujeme Vám, že ve 12. týdnu 2016 proběhne plánovaná údržba vodárenských zařízení v Ústí, Skaličce a Kamenci. V rámci této kontroly se provede odzkoušení šoupátek, hydrantů, odposlech vodovodních přípojek, označení vodárenských poklopů ( VP, Š a PH ), odkalení rozvodných řadů a koncových větví vodovodu. Po dobu provádění údržby vodárenských zařízení nebude přerušena dodávka pitné vody odběratelům. Pracovník zodpovědný za provádění těchto prací je - mistr PVH I. p. Štípek Václav.


Divadelní představení

6. 3. 2016

2016_divadlo.jpg
Detektivní komedie o třech dějstvích zavedla první březnovou neděli návštěvníky divadla ze Skaličky a okolí do rodiny Tombu, potomků nechvalně známého rodu Borgiu. Žijí podivínským životem mimo civilizaci a nahodilí návštěvníci jejich sídla zpravidla neodejdou živi. A právě v neděli ve Skaličce se četla závěť po zemřelém otci s očekávánou návštěvou. Do domu zahaleného mlhou, protkaného tajnými chodbami a sklepními katakombami přijíždí neznáma dědička, a jak se ukáže, zdědit má všechno.

Zobrazit celý článek

Zobrazeny články 1 - 8 (celkem 237)  starší  nejstarší
Dnes je...
neděle 24.7.2016
Svátek má Kristýna.

Rezervační kalendář

Nejbližší události
Putování po muzeích Hranicka
Podrobné informace
Plakát
Herní plán (vzor)

Sportovní aktivity pro veřejnost
Podrobné informace

Spotřebitelská poradna
Podrobné informace

Kotlíkové dotace
Podrobné informace

Vyjádření o existenci nadzemních nebo podzemních sítí
Podrobné informace

Kroužek háčkování
Podrobné informace

16.7.2016
Soutěž o Zlatou vařečku
Podrobné informace


Hlášení místního rozhlasu

Facebook obce
Facebook obce

Odkazy