ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

Prázdniny se sluníčkem byly ukončeny víkendem se zimou a deštěm. Bylo to jako v pohádce, protože dva měsíce báječných prázdnin se smutně a se slzičkami opouští, a právě proto rodičům pomohlo počasí a zahájeni školního roku 2017-2018 děti přivítaly s úsměvem a rády společně v teplé třídě si předávaly své zážitky z prázdnin. Ve Skaličce se od ranních hodin plní parkoviště před školou a budova školy se opět plní k prasknutí.

Padesát školáku začíná první hodinu společně v jedné třídě, která se plní, protože s devíti prvňáčky jsou i rodiče, aby připomněli dětem opět další mezník v životě člověka. Po krátkém zahájeni ředitelkou školy, bere jediný pan učitel kytaru. Všechny děti vstávají a společně se zpívá státní hymna. Bylo to moc dojemné a hezké, protože zpívali v pozoru i ti nejmenší. Ředitelka dále vyzvala starší děti, aby po představení všech učitelů se stejně jako oni představily i samotné děti. Byla moc mile překvapena a slíbenou první jedničku dostávaly všechny přítomné děti. Konečně přišel čas, aby se představili noví prvňáci a řekli své záliby. Po třídní paní učitelce jim potřásla rukou i starostka obce Skalička a předala písemný list školáka a tašku dobrot. Popřála dětem šťastné vykročení na svoji školní životní cestu a společně s učitelkami jenom hezké a milé dny v naši školičce.