VÁNOČNÍ VÝSTAVA

Vánoční stromeček zavoněl v pokoji, maminka u stolu jablíčko rozkrojí. A když ho rozkrojí, uvidí hvězdičku, co byla schována v červeném jablíčku. Těmito verši byli pozváni občané Skaličky a všichni přátele a kamarádi z okolí na dvoudenní vánoční výstavu do Skalické sokolovny.

Na této výstavě viděl každý přítomny vánoční dekoraci a ozdoby, adventní verše, vánoční baňky a jejich ruční zdobení, ozdoby na stromeček, keramiku, medové království, betlémy, dřevěné a šité dekorace, korálky, ukázky řezbářského řemesla a další. Děti, ale i dospělí si mohli v dílničkách vyrobit ozdoby z korálků, namalovat si baňku, vyrobit si ozdoby z marcipánu a ozdobit si cukroví. Největším tahákem na výstavu bylo rovněž sobotní vystoupeni žáku základní školy Skalička a v neděli taneční vystoupeni děti z mateřské školy. Po celou dobu výstavy byli na sále mezi stoly lidé, ale v čase vystoupení sál praskal.

Vystupovalo padesát školáků, se kterými přišli rodiče i s babičkami a na sále bylo v sobotu sto padesát lidi a stejně i v neděli při tanci děti z mateřské školy. Školáci své vystoupeni ukončili společným zpěvem známých koled. Po vystoupení, ale i po celou dobu výstavy si každý mohl odpočinout a občerstvit se ve vánoční krčmě, nebo dole v pekle. Vůně červeného a bílého svařáku a kvalitní kávy se nesla i do sálu, a proto nikdo nepospíchal z krčmy, pekla, ani sálu domů. Přeplněné místnosti byly odměnou organizátorům a opět jsem přesvědčen, že se ve Skaličce umíme bavit a najdeme si čas i v prosinci před Mikulášem a vánoci.