LOUČENÍ S MATEŘSKOU ŠKOLOU

Během života má člověk dny, na které vzpomíná a na které nejde zapomenout. Ty první si sám nepamatuje, ale tento páteční určitě hezky prožívá a zůstane mu v paměti. Vzpomenu ty první, předcházející tomu dnešnímu. Začíná to narozením a pokračuje křtem a vítáním každého občánka mezi spoluobčany obce. Od rodičů se dozvídáme o prvním slůvku a po něm prvním krůčku. Přichází čas na nepotřebnou plenku a první odchod od maminky do mateřské školy. Někdy je to smutné, ale nutné osamoceni a navyknutí na kolektivní školní život.

Tyto roky jsou hezké a pomoci hry a báječného kolektivu si děti zvykají na organizovaný způsob života. Jsme velice rádi, že zásluhou učitelek jsou naše děti a vnoučata ve školce spokojeny a připravené na další mezník života - první třídu. Právě tomuto času patřil pátek na hezkém výletišti v Zámrskách, odkud děti rovněž chodí do Skalické školky. Před všechny zúčastněné nastoupily paní učitelky a děti odcházející do první třídy. Učitelky poděkovaly dětem a vzpomněly nejhezčí chvíle společně prožité. Každé dítě obdrželo dárek, bylo samostatně hodnoceno a pasováno tužkou na školáka. Nechyběla ani sladká pusa. I samotné děti, za podpory maminek poděkovaly učitelkám a předaly kytice s polibkem, při kterých nechyběly slzičky na obou stranách. Dále vystoupila paní ředitelka školy a převzala si děti, od kterých rovněž obdržela kytici. Po těchto formalitách vystoupily malé školačky a školáci s tancem. Nechybělo bohaté občerstvení a nic nebránilo společnému povídání, zpěvu, tančení a opékáni na Zámrskem výletišti do večerních hodin.