KÁCENÍ MÁJE

Poslední květnová sobota se vydařila a celá obec Skalička toho využila k přátelskému a rodinnému posezení. Hned po obědě se plní fotbalové hřiště, kde se rádi scházíme. Domácí hráči moc radosti nedělali, ale nakonec remízu vydřeli. Smutná nálada byla zapomenuta výborným občerstvením a nic nebránilo k postupnému přechodu na sousední výletiště k sokolovně.

Již z dálky je vidět vysoký máj a celé výletiště je hezky nastrojené. Tradiční káceni máje mají na starosti dohromady složky z obce a letos byla jejich práce odměněna, za pomoci sluníčka tři sta návštěvníky s dobrou náladou a pohodou. K tanci a poslechu hrálo Štístko, ale tahákem byl báječný program po celý podvečer a večer. Vystoupily mažoretky ze školky, nejmenší děti s Janou a po dětech samotné káceni máje s programem. Máj leží na zemi a všechny děti utíkají na nastrojený vršek na fáborky a rodiče přecházejí na bohaté občerstveni v podobě uzených žeber, guláše z divočáka, hranolků, párků v rohlíku, piva, vína a dalších dobrot. Po přestávce na občerstvení patří parket Pomádě děti ze základní školy a po setmění nastal čas na hlavní lákadlo letošního posezení a to večerní show-Letem světem. Tyto tance a kreace Skalických děvčat se musí vidět a podpořily již po celý den hezkou pohodu. Důkazem je pokračováni až do ranních hodin a prožiti další báječné soboty ve Skaličce.