FESTIVAL TRAMPSKÝCH PÍSNÍ

Když v roce 1990 Stržínek, Řezníček, Čoček a další na ,,Skále,, ve Skaličce zahajovali festivaly trampské písně, tak pro nás ostatní to nic neříkalo, ale dnes po čtvrt století jsme jiného názoru. Festivaly se přemístily z lesní skály do Skaličky k sokolovně. V pátek po osmé hodině se po pětadvacáté vypínají světla. Festivalová vatra je připravena a nic nebráni k příchodu s loučemi a zapáleni festivalového ohně. Po projevu paní Klvaňové a vytaženi vlajky na stožár všichni s tichosti stoji u ohně a jsou vzpomenuti trampi, kteří zemřeli.

Po vzpomínce se uzavírá ohniště a kapela ,,Špunt,, z Přerova, která hrála i při samotném zahájení pokračuje. Lávky okolo ohniště jsou plné příznivců country hudby a ta ve Skaličce má své místo do ranních hodin. Špunty vystřídali ,,Tučeňáci,, z Tučína, pod vedením pana Řeznička, který jako spoluzakladatel celý večer uváděl. Dále vystoupilo ,,Srdíčko,, Hranice a ,,HBS Hranice,,. Ani ve dvě hodiny ráno po ukončení u ohně se nešlo spát. V sobotu se pokračovalo v sokolovně. Kdo jiný než ,,Brzdaři,, z Olomouce by měl začínat, protože právě oni stejně jako Špunti hráli na všech festivalech ,,SKALICKÝ TRAMPSKÝ MLÝN,,. Po Brzdařech hráli ,,Jazz za Bukem,, z Lázník, opět ,,Špunt,, Přerov, ,,Country Miza,, Hranice, ,,Dereband,, Vsetín a ,,Gympleři,, Vsetin. Během odpoledne byla bohatá tombola a pro všechny přítomné občerstvení. Prvních dvacet festivalu bylo soutěžních a hovořilo se o ukončení. To však se nestalo a pro nás diváky se to ještě vylepšilo, protože kapely nemusí splňovat podmínky poroty a hrály to své nejlepší, prostě pro diváky. Večer vystoupil ,,ŽALMAN A SPOL.,, a ukončil sobotní program. Osobně jsem přesvědčen, že to opět nebyl poslední Trampský mlýn Skalička a děkuji za sebe, ale i starostku obce a zastupitelstvo za hezký a příjemný víkend, kterému jako vždy nepřálo počasí.