DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ - DOKUD NÁS MILENKY NEROZDĚLÍ

Vzpomenu slova režiséra: "Nejdůležitějším článkem jste Vy, naši diváci. Dnes jste dali přednost Divadlu Ventyl - spolku nadšenců, kteří nehrají pro peníze ale pro Vás". Divadlo Ventyl není u nás ve Skaličce poprvé a vždy báječně pobavilo všechny přítomné v sále. Co více bychom si mohli přát po velikonočním lenošení a opožděném příchodu jara. Všech osmdesát Skaličáků přišlo v neděli do Sokolony, aby ukončilo zimu a vykročilo do nového týdne s elánem a dobrou náladou.

Připomenu děj komedie „Dokud nás milenky nerozdělí“. Stejně jako jejich čerstvě vdaná dcera i Rosalie a Francis si kdysi slíbili „V dobrém i ve zlém, dokud nás smrt nerozdělí“. A právě ve svatební den jejich potomka rekapitulují svůj dosavadní manželský život. A určitě by se shodli, že mají šťastné manželství, kdyby se právě v tento den neprovalilo, že Francis žije dvojí život. Má totiž milenku! A přes nenadálé snahy ukončit svůj románek a zachránit rodinu, kolem něj jako miny vybuchují další a další prohřešky, tedy další a další milostné aférky. Celá rodina se ocitá v komickém zmatku. Francise při každé snaze o nápravu postihuje další katastrofa, Rosalie vrací odvetný úder, dceři se za podivných okolnosti hroutí manželství a další postavy celý děj ještě dál humorně zamotávají. V dnešní uspěchané době vídáme spoustu životních zápletek, nejenom s manželským trojúhelníkem, ale i v ostatním běžném životě. Děkuji Kamilu Štroncerovi a jeho týmu, že po pěti letech obcházení přešel k francouzskému autoru Ericu Assousovi, který ve svém oboru vyniká, komické situace na sebe vrství s lehkostí jemu vlastní a vskutku zákeřně jeden problém za druhým jako klacky vrhá Francisovi pod nohy, což zlomyslného diváka jistě pobaví. Ještě jednou děkuji za všechny Skaličáky Ventylu a již nyní se těšíme na další vystoupení u nás ve Skaličce.